2031/101
Dansk barok almue vægskab af originalbemalet og dekoreret træ. Dateret 1819. H. 80. B. 67. D. 30.
Brugsslitage og almindelige alderstegn. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag