903/254
Nain tæppe, Persien. Stiliseret medaljondesign i klassisk Keshan/Josheghan stil. C. 600.000 kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 340×280.
Seller informs: Ingen mangler
Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021
Vurdering
Hammerslag