903/​254

Nain tæppe, Persien. Stiliseret medaljondesign i klassisk Keshan/Josheghan stil. C. 600.000 kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 340×280.

Seller informs: Ingen mangler

Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021

Vur­dering

15.000–18.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK