2426/938
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj, dekoreret med mat brunlig glasur med blanke elementer. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 24.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Små glasurafskalninger.
Vurdering
Hammerslag
501821 |