2426/​938

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Vase af lertøj, dekoreret med mat brunlig glasur med blanke elementer. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 24.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Små glasurafskalninger.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

501821 1.500 DKK