1925/626
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition. Sign. P. Kirkeby 80, 63/120. Litografi i farver. Lysmål 41×53.
Litteratur: Wivel nr. 16.10.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Arket sidder løst i rammen.
Moderne kunst og design, 18. juni 2019
Vurdering
Hammerslag