12248/218
Mogens Ege (f. København 1892, d. 1946)
Kystparti med Hammershus. Sign. Mogens Ege. Olie på lærred. Lysmål 46,5×64. Rammemål 63,5×80,5.
Mindre brugsspor på ramme.
Kunst, antikviteter & design, 1. december 2022
Vurdering
Hammerslag