2048/​294

Nils Thorsson (f. Eslöv 1898, d. 1975)

Vase af fajance, dekoreret med papegøje og blomster. Aluminia. Nr. 1265/1083. Ca. 1925. H. 30.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag