2050/​197

Et par antagelig tyske globeformede sæbebeholdere af sølv, indvendig forgyldte, hævede på indtrukken lav fodrand, lågknop i form af en blomst. 18. årh. Vægt 168 g. H. 7 cm. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK