2050/197
Et par antagelig tyske globeformede sæbebeholdere af sølv, indvendig forgyldte, hævede på indtrukken lav fodrand, lågknop i form af en blomst. 18. årh. Vægt 168 g. H. 7 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag