2437/937
Dansk møbeldesign
Armstol med stel af stål. Sæde, sider og ryg betrukket med patineret skind. Udført 1960érne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med mindre defekt ved ryg.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag