1522/​1523

Et par figurer af bisquit i form af Jomfru Maria og Josef, stående på sokler. 19. årh. slutning. H. 52. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Josef stående løs på base og med to afslag på bagside. Jesus barnet med afknækket storetå.

Varia, 28. maj 2015

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK