872/1008
Vilhelm Bjerke-Petersen (f. Frederiksberg 1909, d. Halmstad, Sverige 1957)
Landskab med ruser til tørring. Sign. VBP 32. Olie på lærred. 60×85.
Malerier og grafik, 7. juni 2017
Vurdering
Hammerslag