2427/​22

Robert Panitzsch (f. Mecklenborg 1879, d. København 1949)

Stueinteriør med en rygvendt pige. Sign. Robert Pan 31. Olie på lærred. 41×51.

Behov for let overfladerensning.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

16 bud

836355 2.500 DKK
873515 2.400 DKK
836355 2.300 DKK
873515 2.200 DKK
836355 2.100 DKK
1139937 (Autobud) 2.000 DKK
836355 1.950 DKK
1139937 (Autobud) 1.900 DKK
836355 1.850 DKK
1139937 (Autobud) 1.800 DKK
873515 1.750 DKK
1139937 (Autobud) 1.700 DKK
836355 1.650 DKK
1139937 (Autobud) 1.600 DKK
836355 1.550 DKK
1139937 1.500 DKK