2204/187
Marius Hammann (f. Thisted 1879, d. København 1936)
Interiør med personer siddende ved et bord. Sign. Hammann. Olie på lærred. 51,5×65.
Enkelte retoucheringer og mindre stødmærker. Mindre krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag