1746/61
Et par kinesiske reoler af poleret elmetræ, front med tre hylder og to skuffer. Shanxi provinsen. 19. årh. H. 98. B. 138. D. 37. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag