2032/65
Barok dragkiste af egetræ med stjerneindlægning. 18. årh. H. 123. B. 120. D. 57.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre finérskader. Restaureret. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag