2039/​32

Engelsk pembroke table af mahogni med bemalede dekorationer, plade med to klapper, sarg med to skuffer. 19. årh. H. 71. L. 82. B. 53/107.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte manglende lister.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK
1.450 DKK
1.400 DKK
(Autobud) 1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK