2039/32
Engelsk pembroke table af mahogni med bemalede dekorationer, plade med to klapper, sarg med to skuffer. 19. årh. H. 71. L. 82. B. 53/107.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte manglende lister.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag