Victor Vasarely (f. Pecs 1908, d. Paris 1997)
Michel Butor (f. 1926)
Octal”, 1972. Titelblad sign. Vasarely & M. Butor. 405/850. Portfolio med 9 litografier i farver samt digte af Michel Butor. Udgivet af Bruckmann, München. Trykt på BKF Rives papir. Bladstørrelser 48×40. I original mappe. (9)
Original stand med enkelte håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020