2139/104
Et sæt på fire stole af mahogni, heraf et par armstole, rigt indlagt med intarsia, sæder betrukket med hestehårsbetræk. Empireform. Ca. 1900. (4)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Begge armstole med reparation øverst på armlæn.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag