2138/599
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Figurkomposition. Sign. PK 81. Litografi i farver. Udført i to dele. Lysmål 122 × 83.
Litteratur: Wivel nr. 17.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag