2131/692
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
“Kostald, lyse Nætter”. Sign. Oluf Høst - 54, 146/260. Litografi i farver. Lysmål 60×78.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud