2045/185
Christen Lyngbo (f. Vrøgum, Aal Sogn 1871, d. 1968)
Parti fra en bondegård med to børn, der kigger ind til hønsegården. Sign. Lyngbo 1902. Olie på lærred. 33×45.
Svage krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud