2425/89
Svensk skænk af bemalet træ, top med gallerikant, front med to skuffer og to døre. Gustaviansk form, 19. årh. slutning. H. 99. B. 124. D. 50.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Vurdering
Hammerslag