2437/​856

Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen

“Ax”. Sofabord af bøg, mahogni og teak. Model 6950. Udført hos Fritz Hansen. H. 56. L. 91,5. B. 48.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Plade med to mindre gennemslibninger.

I Aarhus
Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?