2031/38
Bombéformet kommode af rosentræ, rigt indlagt med intarsia, plade af rødbroget marmor, front med tre skuffer. Rokokoform. 20. årh.s begyndelse. H. 83. B. 99. D. 49.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte finérskader. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag