2025/105
“Musselmalet” frugtkurv og underfad af porcelæn, dekorerede i underglasur blå, øvre rand med forgyldt staffering. Den kongelige Porcelainsfabrik, 19. årh. Diam. 19 og 24 cm. (2)
Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud