Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
Fugl. Sign. Corneille, 59/100, 2005. Grønpatineret bronze, delvist poleret. H. 47 NB: Addition to the cataloque. “Bird”. Sign. Corneille, 59/100, 2005. Green patinated and polished bronze. H. 47 cm. Valuation DKK 35.000–40.000,- euro 4.700–5.350,-
Malerier, skulpturer og grafik, 5. december 2019