2023/818
Cirkulært bord med trompetformet pladefod og stel af børstet aluminium, rund lakeret plade dekoreret med sort, brun og gylden ornamentik. Sign. Mygge Udført hos Cado. H. 69. Diam. 118.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag