12148/224
Rud Thygesen (f. Sæby 1932, d. Rungsted 2019, Møbelarkitekt)
Johnny Sørensen (f. Helsingør 1944, Møbelarkitekt)
Bord med stamme af tre sortlakerede rør af metal, pladen af sort laminat. Model Dark Horse. Formgivet 1988. Udført hos Botium. H. 60. Diam. 55.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder bla. ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021
Vurdering
Hammerslag