2131/646
Dansk design
Marmeladekrukke af glas med underskål, låg og ske af sterlingsølv. 20. årh.s midte. Vægt ekskl. glas ca. 100 g. H. 9,5.
Mindre brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret under underskål.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
32 bud