Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
Uden titel og “Fablens ret”, 1977 og 1965. Sign. Balle, 288/300 og 33/210. Litografier i farver. Lysmål 47×58 og 53×67. (2)
Litteratur: Henning Smidth nr. 1977–017 og 1965–040.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet ellers i god original stand.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
11 bud