1825/207
Dansk maler, 19. årh.
En dreng siddende på en trappe, i baggrunden en spadserende munk. Usigneret. Olie på lærred. 37×25,5.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 18. juni 2018
Vurdering
Hammerslag