1825/​207

Dansk maler, 19. årh.

En dreng siddende på en trappe, i baggrunden en spadserende munk. Usigneret. Olie på lærred. 37×25,5.

Behov for rensning. Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger.

Ældre malerier og møbler, 18. juni 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag