2102/353
Buste af udskåret Afrikansk Blackwood, Dalbergia melanoxylon, i form af forvrænget mandeansigt. Sign. A. Mkandawire DSM TZ. 20. årh. H. 51.
Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag