Constant Troyon (f. Sèvres 1810, d. Paris 1865)
Marklandskab med køer. Sign. C. Troyon. Olie på lærred. 69×55.
Lærredet er dubleret. Enkelte minimale retoucheringer. Rensning anbefales.