1731/1632
Fire kinesiske hinterglass malerier heraf tre med landskaber og arkitektur samt et med kvinde liggende med barn. 20. årh. 40×60 cm og 52×82 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 3. august 2017
Vurdering
Hammerslag