1824/8529
Russisk ikon forestillende Gudmoder med Jesus. Tempera på træ. 19. årh. 26,5×22.
Restaureret. Mindre afskalninger. Mindre krakeleringer. Ridser og mærker.
Russisk tema, 11. juni 2018
Vurdering
Hammerslag