Foto endnu ikke klar
895/705
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Messidor”. Sign. Estéve, 7/75. Litografi i farver. Lysmål 52×45.
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup s. 135.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020
Vurdering
Hammerslag