2132/879
Ovalt spejl i ramme af 40 mm massivt fyr. Model 271. Udført hos Glas Mäster, Markaryd. 1970'erne. H. 140. B. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag