2144/128
Lysekrone af bronze med tre lysarme, prydet med putti hver holdende to lys, dekoreret med druer, blomster og bladværk. Elektrisk. 19.-20. årh. H. 75. Diam. ca. 42.
Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag