2144/​128

Lysekrone af bronze med tre lysarme, prydet med putti hver holdende to lys, dekoreret med druer, blomster og bladværk. Elektrisk. 19.-20. årh. H. 75. Diam. ca. 42.

Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag