12125/173
Cirkulær skål af sølv drevet og ciseleret med vikingeslyng. Udført og stemplet i københavn 1931. Vægt 295 g. H. 7,5. Diam. 16.
Almindelige brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 24. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud