905/338
Et par ovale gustavianske lampetspejle af forgyldt træ, hver udskåret med gennembrudt sløjfe og bladværk og lysarm af messing. Stockholm, 18. årh.s slutning. H. 53. B. 28. (2)
Møbler, kunsthåndværk og tæpper, 1. december 2021
Vurdering
Hammerslag