2014/​279

Kinesisk hovedpude af porcelæn dekoreret i farver med figurer og design. 20. årh. L. 19 cm. H. 15 cm.

Brændingsfejl. Fremstår med alders- og brugsslitage. Repareret på hjørner

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag