2014/279
Kinesisk hovedpude af porcelæn dekoreret i farver med figurer og design. 20. årh. L. 19 cm. H. 15 cm.
Brændingsfejl. Fremstår med alders- og brugsslitage. Repareret på hjørner
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag