2013/837
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Bordlampe af klart glas. Model RD 1477. Udført og mærket hos Orrefors, Sverige. H. inkl. skærmholder 60.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|