1823/917
Arne Wahl IversenDanish furniture design (f. Nyborg 1927, d. 2016)
Entrémøbel af teak med underliggende hylde samt blomsterkasse, front med tre skuffer. Udført og stemplet hos Vinde Møbelfabrik. H. 56. B. 90. D. 31,5.
Almindelig brugspatina, herunder nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag
21 bud