1508/527
Johannes S. Kjarval (f. Efri-Ey 1885, d. Reuykjavik 1972)
Parti fra Island. Sign. Joh. S. Kjarval. Olie på lærred. 26×34.
Moderne kunst og design, 17. februar 2015
Vurdering
Hammerslag