2043/615
Harald Engman (f. København 1903, d. sst. 1968)
Blomst i potte. Sign. Harald Engman, 1931. Olie på lærred. 48×32.
Original stand. Små fine krakeleringer.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag