2015/225
Bertel Thorvaldsen (, efter)
Bertel Thorvaldsen: “Amor opvækker den afmægtige Psyke”. Relief af gips. Mærket Thorvaldsens Museum. L. 90 cm. H. 57 cm. D. 10 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mindre afslag og et større afslag på overside.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud