2413/​35

Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoderen “Bring Mine Sorger Lindring”. Tempera på træpanel. 18.-19. årh. 34×28 cm. D2

Enkelte revner, krakeleringer, reparationer og retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag