2413/35
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoderen “Bring Mine Sorger Lindring”. Tempera på træpanel. 18.-19. årh. 34×28 cm. D2
Enkelte revner, krakeleringer, reparationer og retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag