2043/388
Et par empire stager af sortmalt træ, kræmmerhusformede stammer på runde fodstykker, prydede med krans af udskåret ben. Lyspiber med metalforing. 19. årh. H. 29,5 cm. (2)
Ene stage fremstår med nogen skævhed.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag