1949/​8554

Konstantin Vikentievich Dydyshko (f. ved Kovno (Kaunas) 1876, d. København 1932)

Parti fra Pechory Kloster ved Pskov. Sign. K. Dydyschko Petchory Closter 1928. Olie på malepap. 45×59.

Minimale mærker, krakeleringer, afskalninger og ridser. Behov for overfladerens og bedre indramning.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK