2024/24
Svensk salutkanon af støbejern til dekorativ formål, på lavet af træ. Mrk. Knut Nilsson, Öregrund 1976, Alunda Gjuteri. 20. årh.s slutning. Løb L. 63.
Fremstår med let alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag